Zabudowa szklana kancelarii adwokackiej
Ściany szklane – zabudowa kancelarii
28 listopada, 2022
Drzwi szklane z ościeżnicą
20 stycznia, 2023

Drzwi bez ościeżnicy


Drzwi szklane bez ościeżnicy to rozwiązanie wyjątkowo nowoczesne i eleganckie, które jednocześnie jest propozycją trwałą i solidną. Gładkie - matowe lub gładkie hartowane szkło to dla wielu synonim doskonałości.

salon, pokój, przedsionek, biuro


drzwi wewnętrzne, drzwi bez framugi, szkło bezpieczne, hartowane 8/10 mm ESG typu float


2 - 4 tygodnie

Drzwi szklane bez ościeżnicy - jak to jest możliwe?

W klasycznych rozwiązaniach drzwi, czy to zewnętrzne czy wewnętrzne zawsze występują w parze z ościeżnicą. Ościeżnica montowana jest w ścianie i pozwala na umiejscowienie drzwi we właściwym miejscu. Zastanawiasz się jak to możliwe, że nie jest już potrzebna? To proste, zawiasy w takim modelu przymocowywane są bezpośrednio do ściany lub sufitu/podłogi.

Drzwi bez ościeżnicy mogą dedykowane być dla rozwiązań, w których szerokość skrzydła nie przekracza 90 cm, a wysokość 230 cm, w przypadku większych wymiarów konieczne jest zastosowanie większej grubości szkła , aby całość konstrukcji była stabilna i wytrzymała. Nasi specjaliści wykonają pomiar i pomogą wybrać optymalne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że gdy zrezygnujemy z ościeżnicy pomiędzy ścianą a drzwiami powstanie luka, przestrzeń o ok. 7 mm, zarówno u góry, jak i po bokach.

Kiedy warto wybrać drzwi szklane bez ościeżnicy?

Najczęściej takie rozwiązanie wybierane jest przez osoby, którym zależy na doskonałym i nowoczesnym wyglądzie mieszkania czy domu. Rozwiązanie doskonale sprawdzi się jako drzwi w przedpokoju czy przedsionku. Wyglądają doskonale, są praktyczne i funkcjonalne, a do tego bardzo łatwo jest zadbać o ich czystość.

Idealne do aranżacji minimalistycznych, pozwalają uzyskać wyjątkową lekkość. Najlepiej pasują do stylu glamour lub nowoczesnych, lecz nieco chłodnych wnętrz.

Indywidualny projekt i wizualizacja wykonywana przy każdym zamówieniu.

Inne realizacje zabudów bez ościeżnicy: