Lustra antyczne
20 stycznia, 2023
Szklana zabudowa wiatrołapu
26 stycznia, 2023

Drzwi przesuwne


Drzwi przesuwne to alternatywa dla klasycznych drzwi jedno lub dwuskrzydłowych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie oszczędność przestrzeni jest bardzo istotna. Dostępne w różnych rozmiarach i wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie coś doskonałego dla siebie. Ciekawi szczegółów? Zapraszamy do kontaktu.

salon, biuro, korytarz


drzwi wewnętrzne na łożyskowanym systemie przesuwnym, szkło hartowane 8 mm ESG


2 -3 tygodni

Drzwi przesuwne - jak to działa?

Decydując się na montaż drzwi przesuwnych warto zwrócić uwagę, że są one przytwierdzone zupełnie inaczej - nie ma ościeżnicy, lecz specjalne prowadnice pozwalające na przesuwanie drzwi na boki, zamiast do wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Należy pamiętać, że drzwi przesuwne wymagają przygotowania dokładnej i precyzyjnej konstrukcji. Długość prowadnicy dobierana jest w zależności od szerokości drzwi. Przyjmuje się, że powinna być ona min. dwa razy dłuższa niż szerokość drzwi. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie elementy będą właściwie dopasowane zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści pomogą wykonać pomiar i dobrać najlepsze rozwiązanie.

W naszej ofercie dostępne są drzwi przesuwne wewnętrzne, wykorzystujące łożyskowany system przesuwny.

Zalety drzwi przesuwnych

Szklane drzwi przesuwne to rozwiązanie posiadające wiele zalet. Pozwalają zaoszczędzić przestrzeń w mieszkaniu, ale z całą pewnością docenią je nie tylko właściciele niewielkiego metrażu. Rozwiązanie funkcjonalne, które właściwie wykonane i zamontowane pozwala uzyskać genialny efekt aranżacyjny. Wykorzystanie szklanych drzwi przesuwnych to wyjątkowy design, połączony z funkcjonalnością. Szklaną powierzchnię bardzo łatwo jest utrzymać w doskonałej czystości. Są też wyjątkowo trwałe, a zatem bezpieczne.

 

Komponenty