Drzwi loftowe w zabudowie szklanej
10 listopada, 2022

Szklana zabudowa wiatrołapu w stylu loft


Wiatrołap, nazywany również przedsionkiem lub gankiem to obszar, który pozwala oddzielić wejście do domu od części zewnętrznej. Jego właściwe zagospodarowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Szczególnie w okresie grzewczym, kiedy wiatrołap pozwala maksymalizować korzyści związane z ogrzewaniem.

Wiatrołap


Drzwi szklane do wiatrołapu


4 tygodnie

Dlaczego warto wybrać wiatrołap szklany?

Zalety posiadania szklanego wiatrołapu doceni każdy, kto zdecyduje się na tego typu rozwiązanie w swoim domu. Zabudowa ze szkła pozwala zatrzymywać ciepło, ponieważ jest skuteczną barierą pomiędzy wnętrzem domu, a drzwiami wejściowymi. Jednocześnie zabudowa wykonana ze szkła pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia oraz nie stanowi bariery dla naturalnego, słonecznego promieniowania. W ten sposób nawet przedsionek domu może być ciepłym i jasnym miejscem.

W ofercie dostępne są różne rodzaje drzwi szklanych do wiatrołapów. W zależności od rodzaju szkła oraz wariantu konstrukcji pozwalają stworzyć zabudowę dopasowaną do stylu aranżacji Twojego domu czy mieszkania czy indywidualnych preferencji.

Dużą zaletą szklanych wiatrołapów jest też ich praktyczność. Powierzchnie szklane niezwykle łatwo jest utrzymać w czystości.

Komponenty

Jak wybrać wiatrołap szklany?

Jeśli podoba Ci się idea szklanego wiatrołapu, to warto zastanowić się nad optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego domu. Najlepszym rozwiązaniem jest pomoc fachowców, którzy wykonają profesjonalny pomiar oraz pomogą dopasować parametry technologiczne, aby całość nie tylko wyglądała doskonale, ale żeby zabudowa była funkcjonalna i praktyczna.

Wśród decyzji, jakie należy podjąć szukając wiatrołapu wymienić należy:

  • grubość szkła,
  • wariant szkła - matowy lub przezroczysty, a także barwiony.

Drzwi szklane do wiatrołapu wykonywane są ze szkła hartowanego, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są to zatem rozwiązania trwałe i solidne.

Inne zabudowy szklane wiatrołapów: